anyajotakar

Részt venni a gyerek életében

“Könnyebb úgy beszélgetni, ha tudunk a gyerek életének eseményeiről…” “Töltsünk időt a gyerek iskolájában is, ha tehetjük, vegyünk részt a nyílt napokon. Ajánljuk fel a segítségünket a tanterem díszítésére vagy kísérjük el őket osztálykirándulásra.” “Ismerkedjünk még a gyerekünk barátainak a szüleivel, engedélyezzük a pizsama-partykat. Vigyük el a gyerekeket zsúrokra, bowlingozni, korcsolyázni. Vegyünk részt a beszélgetéseikben…. Tovább »

Apák

“A társasjátékok során azoknál a gyerekeknél fejlődtek ki a legjobb szociális készségek, akiknek az apja pozitívan nyilvánult meg feléjük és hagyta, hogy a gyerek maga irányítsa a játék menetét.” Fontos, “hogy az apák kerüljék a kritizálást, a megalázást, a becsmérlést és a tolakodást a gyerekeikkel kapcsolatban.” …“Jó apának lenni nem azt jelenti, hogy feladatokat végzünk… Tovább »

Gyerek probléma, felnőtt probléma

“Az élet akkor is megy tovább a gyerekek számára, ha a szüleik felnőtt problémákkal vannak elfoglalva.”  Új óvónéni, kirekesztés, matekdolgozat, diákszerelem. Minden korosztályban találhatunk okot a szorongásra, aminek semmi köze a szülők munkahelyi problémájához, magánéleti gubancaihoz.   “A szülőknek ilyenkor is érdemes időt és energiát fordítani arra, hogy meghallgassák a gyerekeiket és az érzelmi fejlesztést… Tovább »

Térkép a gyerekhez, a gyerekről

“Fontos ismernem a gyermekem világát.” Az egy térkép, amelyről elmondhatja a szülő: ” Ez a gyerekem világa, ezek pedig az emberek, akik benépesítik. Tudom a nevüket, ismerem az arcukat és a személyiségüket. Tudom, hogy a gyerekek hogy viszonyul hozzájuk. Ők a gyerek legközelebbi barátai, ő pedig az ellensége. Ezt a tanárt kedvesnek tartja, az edzőt… Tovább »

Az apa szerepe fontos a gyerek társas kapcsolataihoz

“…az apák durvább játékai fontos segítséget nyújtanak a gyerekeknek a saját érzelmei megtapasztalásában.  Képzeljük el, hogy az apa vérszomjas medveként kergeti boldog gyermekét az udvaron, vagy ahogy a feje fölé emelve pörgeti repülőset játszva vele. Az efféle játékok lehetővé teszik a gyerek számára, hogy megtapasztalja a félelem érzését, de úgy, hogy közben mégis jól szórakozik.... Tovább »

Bosszú vagy odafigyelés?

“Az egymás iránti kölcsönös tisztelet és szeretet lesz az elsődleges közvetítője a határok kijelölésének. Mivel a tisztelet és a szeretet ennyire fontos ebben az egyenletben, nem nehéz belátni, miért lényeges kerülni a becsmérlő megjegyzéseket és a megalázást, amikor korrigálni akarjuk a gyermek viselkedését. Az a gyerek, akit elfenekelnek, lustának, ostobának, undoknak neveztek, valószínűleg inkább bosszút… Tovább »

Felnőtt szituáció

“Az egyik módszer arra, hogy jobban együtt tudjunk érezni a gyerekkel, ha lefordítjuk a helyzetét egy felnőtt szituációra. Gondoljunk bele, hogy éreznénk magunkat, ha egy kollégánk gúnyos megjegyzést tenne a külsőnkre. Vagy emlékezzünk rá, milyen idegesek voltunk előző nap a munkahelyünkön.... Tovább »

A címkék romboló hatásúak

“…tartózkodjunk az általános, a gyerek személyiségjegyeit érintő kritikáktól. Amikor rendre utasítunk egy gyereket, koncentráljunk az adott eseményre és ami itt és most történik. ‘Olyan rendetlen vagy!’ helyett mondjuk azt neki: ‘Szét vannak szórva a játékok a szobádban.’ ‘Lassan olvasol’ helyett: ‘Ha minden este olvasol egy fél órát, gyorsabban fog menni.’ ‘Ne légy ilyen szégyenlős!’ helyett… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!